Konferencja prasowa bydgoskiego oddziału partii KORWiN

Konferencja prasowa bydgoskiego oddziału partii KORWiN
Działacze bydgoskiego oddziału partii KORWiN zaapelowali do prezydenta Bruskiego o porzucenie pomysłu utworzenia Centrum Świadczeń Rodzinnych w budynku Zespołu Szkół nr 1 w Bydgoszczy.

​500 złotych na dziecko to w rzeczywistości 700 złotych na dziecko i urzędnika – zauważył Seweryn Stadnicki, koordynator bydgoskiej KORWiN-y. W samej Bydgoszczy zatrudnionych zostanie 30 nowych urzędników. Dodatkowo, ratusz zamierza przeznaczyć do obsługi świadczeń budynek zajmowany przez szkoły.

​KORWiN zauważa, iż budynek w ostatnim czasie przechodził gruntowne remonty, posiada nowoczesne i w pełni wyposażone gabinety do praktycznej nauki zawodu. Teraz te sale, wyremontowane za pieniądze podatnika będzie się remontować znów na nasz koszt z przeznaczeniem dla urzędników. Z kolei w budynku gimnazjum na Fredry, dokąd przeniesiona zostanie szkoła będzie musiał zostać wykonany remont przystosowujący sale dla potrzeb przyszłych fryzjerów i kosmetyczek. Strasznie to niegospodarne. Poza tym, lokalizacja urzędu w budynku szkoły gdzie w okolicy nie ma parkingów budzi zdziwienie. Dodatkowo, oznaczać może spotęgowanie korków na Rondzie Grunwaldzkim i ulicy Nakielskiej.

​Konrad Biruta, koordynator młodzieżówki KORWiN stwierdził, iż niepotrzebne jest przeznaczanie kolejnego budynku na siedzibę urzędu. Technika jest coraz lepsza, urząd otwiera biura obsługi klienta nawet w marketach, a do obsługi świadczeń rodzinnych przeznacza się kolejny budynek.
​Działacze KORWiN stwierdzili, iż program 500+ jest niepotrzebny i stanowi spełnienie populistycznych wyborczych postulatów. Wszyscy za to zapłacimy. Ktoś przecież musi zapłacić za wynagrodzenia urzędników, obsługę wniosków, drukarki, ksera, prąd, utrzymanie budynku. Odczujemy to niebawem w swoich kieszeniach, do których dobiera się rząd.
​O tym, czy w Polsce obserwujemy „Dobrą zmianę” w przyszłą środę w Bydgoszczy będzie mówił wiceprezes partii Przemysław Wipler. Spotkanie z nim odbędzie się w Hotelu Pod Orłem o godzinie 20:00.

​Korwiniści dodali żartem, że może przynajmniej urząd wynajmie przystosowane już pomieszczenia w budynku na Nakielskiej fryzjerom i kosmetyczkom.

Relacje ze spotkania można również przeczytać na stronach lokalnych mediów : Radio Pik oraz Bydgoszcz24.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *